Grafika dekoracyjna - zielony liść Grafika dekoracyjna - zielony liść
Zielony napis "mamy zielone pojęcie"

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu mamy zielone pojęcie – bo mamy najlepszych naukowców, współpracujących z wiodącymi ośrodkami badawczymi w Polsce i na świecie. Prowadzimy badania i kształcimy w ośmiu dyscyplinach, które są wysoko oceniane w prestiżowych międzynarodowych rankingach.

Opracowujemy kompleksowe rozwiązania dla samorządów lokalnych i dla przemysłu – planujemy zieleń miejską, patentujemy sposoby biodegradacji odpadów i ratujemy zagrożone gatunki.

Mamy zielone pojęcie, bo jesteśmy uczelnią przyrodniczą, najlepszą w Polsce. Naszej działalności naukowej i dydaktycznej przyświeca idea zrównoważonego rozwoju, czego dowodem jest m.in. wysoka pozycja w rankingu THE Impact, sprawdzającym jak instytucje naukowe radzą sobie z realizacją Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Podcasty „Mamy zielone pojęcie” odpowiadają na najbardziej nurtujące, kontrowersyjne i ważne społecznie pytania związane ze zrównoważonym rozwojem. Rozmawiamy z naszymi ekspertami o odnawialnych źródłach energii, sprawiedliwym dostępie do wody, bioróżnorodność gatunków czy skróconych łańcuchach dostaw żywności.

Zdjęcie rzeki otoczonej zielonym lasem i gmach główny Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Nie przegap odcinków

Dołącz do naszego newslettera i bądź na bieżąco informowany o najnowszych podcastach.

Ikona ilustrująca otwartą kopertę symbolizującą wysyłkę e-mail